16 December, 2010, Киев — Publicity Creating | 148
Медицина и Фармацевтика
Семинары и Конференции
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
У круглому столі прийняли участь фахівці-медики та представники державних структур:
Спікери під час заходу обговорили актуальні питання:
Щодо ситуації із захворюваністю на грип та ГРВІ, спікери детально розповіли про умови, які склалися. Цього року Україною циркулюватиме щонайменше три різні штами грипу, які вже бували на нашій території: А/Perth/16/2009 (H3N2), В/Brisbane/60/2008 та пандемічний вірус – A/California/07/2009 (H1N1).
На сьогодні захворюваність по області характеризується як нестійка і незагрозлива, хоча є тенденція до зростання. У місті та області переважає захворюваність дитячого населення – 56%. За словами представників ЛОДА, на деяких адміністративних територіях є перевищення епідпорогу, відповідно на них санітарно-епідеміологічні служби оголосили карантинні заходи. На 9 адмінтериторіях області епідемічний рівень уже перевищено (Жидачівський район в 1,2 р., Жовківський район в 1,2 р., Перемишлянський район в 1,3 р., Радехівський район в 1,2 р., Сколівський район в 2,1 р., Старосамбірський в 2,2 р., Стрийський район в 1,2 р., м.Самбір в 1,2 р., Самбірський район в 1,2 р.). Обмежуючі заходи оголошено в Дрогобичі, Стрию, Яворові.
8 грудня 2010 року у школах м. Львова було введено карантин. На 7 грудня у Львові захворіло 2282 дітей віком від 7 до14 років, що становить 77% від епідпорогу в цій віковій групі. Епідемічний поріг перевищено в 1,8 рази.
Щодо профілактики, то медики твердять: важливе значення має неспецифічна профілактика грипу та ГРВІ – за допомогою натуральних продуктів, рослинних препаратів, покращення харчування, вживання вітамінів, тощо. Важливою є своєчасна ізоляція хворих від цілком здорових людей, використання індивідуальних засобів захисту (марлеві пов’язки), загальнооздоровчі заходи (загартовування організму), вживання великої кількості вітамінів. Також слід звернути увагу на запобігання пасивному курінню. Доведено, що діти з родин, у яких курять, частіше хворіють на грип та інші ГРВІ. Важливо привчити дітей мити руки, а до того - не доторкатися очей та носа. Тимчасово зменшує захворюваність на грип закриття шкіл у розпал епідемії грипу та ГРВІ. Знижує ризик захворіти також вакцинація, але вона повинна бути своєчасною і проводитись тільки після індивідуального обстеження кожного пацієнта.
Обласний пульмонолог Надія Рудницька під час круглого столу відзначила, що понад 40% звернень до лікаря у тяжких випадках – це наслідки ускладнень грипу, таких як синусит, бронхіт, або навіть пневмонія – запалення легень. Якщо такі хвороби мають бактеріальне походження – тому їх необхідно лікувати антибіотиками. Наприклад, у випадку бактеріальної пневмонії, саме антибіотики рятують життя людини. Останнім часом все частіше спостерігаються так звані «атипові» бактерії, які живуть не лише на поверхні клітки, але й усередині неї, подібно до вірусів. Фармацевтична індустрія вже володіє антибіотиками, які їх лікують.
За словами Надії Рудницької, одним із завдань оптимізації антибіотикотерапії є скорочення її тривалості. Скорочення терміну лікування вигідне не тільки для пацієнта, за рахунок швидкого одужання та збереження сімейного бюджету, а й для держави в цілому, бо дозволяє скоротити відповідні витрати в масштабах країни.
За словами фахівця, сьогодні користуються популярністю медичні препарати, що мають короткий курс лікування та зручний режим прийому, наприклад, сумамед (оригінальний препарат, діюча речовина азитроміцин), курс лікування яким становить всього три дні.
Дітям антибіотичні препарати необхідно давати у формі розчинних суспензій, які діють набагато швидше, ніж таблетовані форми ліків. Також фахівці радять використовувати тільки якісні препарати, ефективність яких підтверджено клінічними дослідженнями. Адже такі ліки мають мінімум побічних ефектів. Наприклад, згаданий сумамед - один з небагатьох антибіотиків, який практично не викликає дисбактеріозу та алергічних реакцій, що вкрай важливо для дітей.
Щодо ситуації, яка склалася у забезпечення дитячих будинків та установ лікарськими засобами, Юрій Тітовець зазначив, що ситуація потребує уваги. Відомо, що державного фінансування дитбудинків не вистачає, і багато таких установ не мають змоги закупити навіть елементарні предмети гігієни, не кажучи вже про якісні ліки. Найбільшу допомогу у цій ситуації дитячі будинки отримують від благодійних фондів, волонтерів, та компаній, які передають їм благодійні внески. Деякі фармацевтичні компанії-виробники передають дітям свої ліки, але на всі дитбудинки їх звичайно не може вистачити. Слід зауважити, що вихованці дитбудинків найчастіше є доволі хворобливими, через проживання в невідповідних умовах, психологічні травми та інші чинники, тому хворіють частіше, а хвороби переносять гірше. Крім того, діти вулиці приносять бактеріальні й вірусні захворювання, які потім передаються іншим. Для попередження такої ситуації необхідно якнайскоріше виправляти ситуацію з постачанням ліків у дитячі будинки.
В якості прикладу благочинної допомоги знедоленим дітям Юрій Тітовець навів передачу компанією «Тева» якісного антибіотику широкого спектру дії хорватського виробництва. Ліки було передано вихованцям Львівського Дитячого дошкільного будинку № 1, де на сьогоднішній день утримується 83 дитини. Тепер вони повністю забезпечені високоефективним препаратом на випадок ускладнень ГРЗ чи ГРВІ.
Якщо ж уникнути хвороби не вдалося – фахівці радять не вдаватись до самолікування, а звертатись до лікаря, а при виборі медпрепаратів обирати тільки якісні ліки, ефективність яких підтверджено клінічними дослідженнями. Слід зазначити, що в Україні на один оригінальний препарат може припадати до 20 генеричних. Обираючи між оригіналами та генериками, споживач має звертати увагу не на ціну саму по собі, а й на країну-виробника, склад препарату, підтвердження його ефективності. Купуючи ліки в аптеці, споживач також має право ознайомитись із відповідними сертифікатами, що підтверджують якість та реєстрацію препарату в Україні.
Щодо убезпечення своєї продукції відповідальні компанії-виробники медпрепаратів застосовують новітні методи, наприклад, спеціальні захисні голографічні стрічки та наліпки, а також інші засоби. Оптимальним для споживача є вибір ліків, що мають захисні елементи – наклейки, стрічки, голограми. Тільки вони можуть забезпечити захист від підробок, захист цілісності упаковки препарату, а відтак і відповідність умов його зберігання прийнятим нормам.
В цілому, учасники круглого столу дійшли висновку, що оптимальним для споживача є свідомий вибір ліків від відомих виробників, що мають підтвердження своєї ефективності, мінімум негативних побічних ефектів, відрізняються коротким терміном лікування та зручним режимом прийому. Це допоможе уникнути тяжких наслідків під час цьогорічної сезонної епідемії грипу.
За більш детальною інформацією, будь ласка, звертайтесь:
Тел. (044) 379-29-26/27, або за e-mail [email protected],
Контакти: Капля Дар’я.
Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали