9 February, 2011, Киев — Агентство коммуникаций "KEY Communications" | 103
Образование и Наука
Государство и Общество
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
Програма „Дзвінок звучить для кожного” була розпочата в Угорщині в 2009 році і спрямована на заохочування об’єднаної освіти. Як правило, діти з обмеженими можливостями не мають права та можливостей ходити до дитячих садків так шкіл разом з здоровими дітьми: дитина з синдромом Дауна або з будь-яким іншим розумовим захворюванням, або з фізичним недоліком, таким як сліпота, глухота або перебуваючи в інвалідному кріслі повинні отримати свою освіту в спеціальних школах, що створені спеціально для них. Програма приймає дітей з розумовим захворюванням або з фізично обмеженими можливостями до шкіл та центрів денного догляду на певний час для соціалізації та навчання разом з здоровими дітьми.
Цього року програма „Дзвінок звучить для кожного” перетинає національні кордони та включає освітні установи Румунії та України для розповсюдження спільного навчання. Під час першої фази програми поглиблене дослідження буде проведене щодо відношення суспільства до людей з обмеженими можливостями, сприйняття їх та об’єднання з ними. В цих трьох країнах – Румунія, Україна та Угорщина – процентне відношення людей з обмеженим можливостями, які знаходять роботу на відкритому (загальному ринку праці) є дуже низьким в порівнянні з 40% в країнах Заходу.
Громадські організації згодні, що задля досягнення прийняття суспільством людей з обмеженими можливостями, інтеграція повинна починатися в ранньому віці, саме тому програма спрямована на дітей віком від 5 до 14 для встановлення професійної основи ранньої інтеграції. Досвід Заходу показує, що час, який проведений з дітьми з обмеженими можливостями має також позитивний вплив на освітній коефіцієнт.
„Ми раді прийняти участь в програмі «Дзвінок звучить для всіх», тому що для України інтегрування людей з обмеженими можливостями в ранньому віці є важливим прагненням. В цьому віці діти є більш чутливими, тому об'єднання до навчальних закладів є більш легким для студентів з обмеженими можливостями" - сказав Олег Кириленко, Президент Медичного та Реабілітаційного Центру.
Довгостроковою метою програми є збільшення рівня прийняття суспільством людей з обмеженими можливостями.
За додаткової інформацією:
Україна: Медичний та Реабілітаційний Центр „ Шлях до Життя”, вул.
Нахімова 8, Ужгород.
E-mail: [email protected]
Угорщина: Даун Егісулєт, 4400, Нірегіхаза, вул..Козеп 17.
E-mail: [email protected]
Румунія: „Організація Карітас Сату Маре” Асоціація, Сату Маре, вул. П-т Либертаті, № 20.
E-mail: [email protected]
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали