Пресс-Релизы RSS

Експерти попереджають про загрозу руйнування системи охорони прав інтелектуальної власності в Україні

20 July, 2016, КиевO2 Public Relations  | 184 Колличество просмотров
 

Версия для печати | Отправить @mail | Метки




Київ, 19 липня 2016 р. — Сьогодні в столиці відбулась прес-конференція ініціативної групи фахівців у сфері інтелектуальної власності. Приводом для заходу стала концепція реформування системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні, запропонована Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) та схвалена Кабінетом Міністрів. Експерти з юридичної, наукової та творчої сфер вказали на цілу низку ризиків впровадження нової концепції, яка не вирішує нагальних потреб винахідників, авторів та бізнесу.

За роки незалежності в Україні вдалося побудувати європейську модель реєстрації прав інтелектуальної власності, але ланка захисту цих прав досі не працює за європейським зразком. У той самий час, замість реформи захисту прав у МЕРТ пропонують реформу державного управління.

«МЕРТ розробило нову концепцію кулуарно, із залученням переважно осіб, які лобіюють особисті інтереси, та без реального обговорення з громадськістю і науково-технічною спільнотою. Документ містить більше популістських гасел, аніж конкретних заходів чи стратегічних напрямів розвитку. При цьому вже працюючу систему правової охорони пропонується фактично зруйнувати. Хто буде відповідати за втрачені можливості українських авторів, винахідників і бізнесу?», — коментує Дмитро Колесников, віце-презідент Асоціації продюсерів України.

«Концептуальні засади реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні» були підготовлені Департаментом розвитку інновацій та інтелектуальної власності МЕРТ. 1 червня 2016 року Кабінет Міністрів України схвалив їх своїм розпорядженням № 02.

Запропоноване реформування передбачає значне звуження функцій та можливостей керівного органу — Державної служби інтелектуальної власності. Це вимагає внесення змін до чинної нормативно-правової бази та суперечить міжнародним зобов'язанням України, зокрема угоді з Міжнародним бюро Всесвітньої організації інтелектуальної власності про виконання Укрпатентом функцій Міжнародного пошукового органу та Органу міжнародної попередньої експертизи відповідно до Договору про патентну кооперацію.

Автори проекту реформи навели цифри, що бюджет України витрачає на Державну службу інтелектуальної власності приблизно 7 млн грн на рік, і це забагато. Але не повідомили, що приносить вона до бюджету 20 млн грн.

 «Якщо в Україні запрацює ефективна система виплат винагороди авторам творів, наші митці нарешті стануть фінансово незалежними від роботодавців та зможуть робити вибір між замовленнями сумнівної художньої якості та власними авторськими проектами. І тоді, я впевнений, ми побачимо справжній розквіт сучасного українського мистецтва», - коментує Володимир Гронський, композитор, заслужений діяч мистецтв України, лауреат національної премії ім.Т.Шевченка.

Експерти також нагадали про те, що Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти вирішив ухвалити Рекомендації слухань у Комітеті Верховної Ради «Законодавче забезпечення розвитку Національної інноваційної системи: стан та шляхи вирішення». У них викладена сконсолідована думка фахівців: «…враховуючи міжгалузевий характер відносин у сфері інтелектуальної власності, треба провести реорганізацію Державної служби інтелектуальної власності України в Державну службу України з питань інтелектуальної власності як центрального органу виконавчої влади зі спеціальним статусом, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів. Зокрема, покласти на новоутворену державну службу сприяння трансферу (передачі) та поширенню технологій, надання правової охорони сортам рослин та породам тварин;…»

Ці Рекомендації будуть направлені до Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Національної академії наук України, національних галузевих академій наук, обласних та Київської міської державних адміністрацій. Про вжиті заходи Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти чекає інформацію до 20 грудня 2016 року. Контролювати рішення доручено Першому заступнику Голови Комітету з питань науки і освіти Співаковському О.В.
Незважаючи на роботу у Верховній Раді, МЕРТ продовжує руйнівну діяльність: практично призупинена робота щодо розвитку сфери інтелектуальної власності в Державній службі, всі інфраструктурні підприємства перебувають під тиском перевіряючих органів, тому говорити про системну роботу на розвиток системи немає сенсу. Для вирішення проблеми ініціативна група також відправила офіційне звернення Cекретарю РНБО, Генеральному прокурору, Міністру внутрішніх справ та Голові СБУ з проханням призупинити ініціативи МЕРТ щодо реформування сфери інтелектуальної власності, як такі, що становлять загрозу економічній безпеці держави. Також було запропоновано провести публічні обговорення з широкими колами фахівців у даній сфері та іншими зацікавленими особами щодо напрацювання загальних засад реформування державних органів у сфері інтелектуальної власності або оголосити конкурс на створення концепції реформування державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні.




Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали


Читайте также: Последние релизы:
  • Пресс-релизы на Питербургере
  • Пресс-релизы на Гривна.инфо


Фильтровать пресс-релизы


Левитас Александр


autor

«Партизанский маркетинг 2017»: открыт конкурс на организацию трансляции


«Мы собрали на одной сцене лучших экспертов по малобюджетному маркетингу и бизнесменов, уже внедривших инструменты партизанского маркетинга в своих компаниях, чтобы они поделились с участниками конференции самыми эффективными инструментами и самыми яркими „фишками“, которые можно будет сразу применить в своем бизнесе и очень скоро получить результат»

О платформе

Раздел «Пресс-Релизы» на B2Blogger.com — пресс-релизная платформа (релизоприёмник) для размещения корпоративных новостей и пресс-релизов с целью распространения их в интернете и придачи им максимальной видимости в Сети.

Платформа позволяет размещать пресс-релизы по принципу search engine visibility, когда материалы распространяются по новостным агрегаторам и доступны через поиск в течение получаса после размещения.

Размещение корпоративных пресс-релизов по принципу media visibility гарантирует распространение материала по каналам информационных агентств и перепечатку текста публикации ведущими онлайн СМИ.

B2Blogger.com не несет ответственности за содержание материалов, опубликованных партнерами пресс-релизной платформы.