12 September, 2013, Киев — PR agency NobletMedia CIS | 653
Пищевая промышленность
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
Пиво зберегло автентичний смак радянського «Жигулівського». Окрім Тернополя, посмакувати цим напоєм пощастило тим, хто проживає в центральних і північно- західних регіонах України: Києві, Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці, Черкасах, Чернігові й Хмельницькому.
За часи свого існування броварня змінила кількох власників і, відповідно, назв. До наших днів збереглася кам'яна споруда, котра має статус пам'ятки промислової архітектури і охороняється державою. Перші кам'яні корпуси наприкінці XIX століття побудував наступний власник пивоварні — граф Папський, котрий варив пиво за німецькою рецептурою. Броварня тоді мала красиву назву «Богемія». Наступними власниками заводу були австрійські купці, брати Лекерти. Вони варили тут пиво до 1917 року. Тоді броварню націоналізували і вона стала державним підприємством під назвою «Пивзавод «Білорусь».
Під час Другої світової війни корпусам заводу вдалося вціліти. Більше того, мабуть, через те, що німці полюбляють пиво, у роки війни робота на заводі не припинялася. Щороку тут випускали тисячі декалітрів пива.
Останні десятиліття радянського періоду були вкрай важкими для пивоварні. У планах розвитку харчової промисловості Білоруської PCP навіть йшлося про її закриття — броварня стала безперспективною. Щоб зберегти робочі місця, колектив заводу прийняв рішення про надання пивоварні статусу акціонерного підприємства. У червні 1994 року було отримано свідоцтво про реєстрацію акціонерного товариства «Пивзавод «Оліварія». Тоді ж і повернулися до дореволюційного торгового знаку — орел, який несе бочку, а логотип доповнила дата заснування заводу — 1864. Пивзавод «Оліварія» випускає 18 сортів пива під брендом «Аліварія», «Бровар», «Жигулівське» тощо. Продукція «Оліварії» отримала ряд нагород на європейських і світових конкурсах, які в різні роки проводились у США, Австралії, Бельгії. До того ж у Білорусі пиво виготовляється за системою держ- стандартів, що також може слугувати показником дотримання чітких правил виробництва.
Пивомани України, мабуть, помітили, що з травня цього року на полицях магазинів з'явилося нове пиво «Мінське Жигулівське», яке варить білоруський пивзавод «Оліварія».
Мій давній приятель, котрий уже встиг ним посмакувати, запевнив: пиво зберегло автентичний смак радянського «Жигулівського». Окрім Тернополя, посмакувати цим напоєм пощастило тим, хто проживає в центральних і північно- західних регіонах України: Києві, Луцьку, Рівному, Житомирі, Вінниці, Черкасах, Чернігові й Хмельницькому. Саме на підприємстві від головного пивовара заводу Наталії Орлової довідалася про те, що напій із хмелю та солоду відповідає радянським стандартам якості. Воно й не дивно, адже Білорусь славиться своєю строгою системою контролю у харчовій промисловості, тому виробництво пива контролюєтьсязаконодавством і регуляторними органами виконавчої влади Білорусі.
Наталія Орлова запевнила, що на «Оліварії» намагалися зберегти смак улюбленого пива, котре варили 700 пивоварень мало не у всіх країнах колишнього Радянського Союзу. «Завжди є те, що повинно залишатися незмінним, і на нашому заводі це - якість, — каже головний пивовар. — Ми пишаємося своєю продукцією, тому що вкладаємо багато сил і ресурсів на кожному етапі виробництва: від пошуку кращих компонентів до детальних перевірок якості на всіх стадіях - від варіння і до розливупива. Ми раді, що нині й українські любителі пива зможуть спробувати наш продукт і оцінити його».
Хоча й Білорусь ніколи не вважалася світовою столицею пива, але тут поширений вислів: «Вуста абсолютно щасливої людини - наповнені пивом». Це, мабуть, тому, що білоруси люблять пиво, зварене не лише за давніми рецептами, а й високої якості. Компанія Carlsberg Ukraine подбала про те, щоб в українських поціновувачів хмільного напою була можливість спробувати "Мінське Жигулівське" в Україні. Тепер білоруси готові поділитися ним і з нами, адже, як підмітив генеральний директор пивзаводу «Оліварія» Михайло Чеченев: які б не були політичні взаємовідносини між державами, народи завжди об'єднає любов до напою із хмелю та солоду.
Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали