9 October, 2012, Киев — Grayling | 57
Государство и Общество
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
В Україні з 8 до 14 жовтня 2012 року триває Тиждень паліативної та хоспісної допомоги, покликаний привернути увагу суспільства до проблем невиліковно хворих, підвищити рівень медичної, хоспісної та паліативної допомоги шляхом обговорення в суспільстві даної теми, підвищити обізнаність та розуміння медичних, соціальних і духовних потреб паліативних хворих і їхніх сімей.
Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги відзначають щорічно у другу суботу жовтня. Ініціатором відзначення є Всесвітній альянс паліативної допомоги, куди входять національні та регіональні організації, які підтримують розвиток хоспісної та паліативної допомоги в усьому світі. Цього року Всесвітній день хоспісної та паліативної допомоги припадає на 13 жовтня.
В рамках Тижня паліативної допомоги ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги» ініціювала низку заходів спільно з урядовцями, митцями, медиками і представниками громадських організацій, щоб продемонструвати увагу до цієї проблеми на різних рівнях, готовність активізувати загальнонаціональну дискусію та виробити подальші спільні кроки задля полегшення життя невиліковно хворих.
До участі у прес-конференції запрошені:
Теми до висвітлення:
Незважаючи на досягнення сучасної медицини, щороку близько 50 мільйонів людей у світі помирають від важких і невиліковних хвороб. В Україні ця цифра становить 700 тис., з них 500 тис. – паліативні хворі, які потребують кваліфікованої медичної та психологічної допомоги, професійного догляду і простого людського співчуття та підтримки.
Сьогодні в Україні існують 735 територіальних центрів соціального обслуговування, працівники яких надають послуги близько 1,5 млн осіб. З них 425 тис. — особи у віці від 80 років, у тому числі 36 тис. — особи з V групою рухомої активності, тобто лежачі хворі. Ще понад 20 тис. осіб похилого віку з числа тяжкохворих перебувають у будинках-інтернатах. За стандартами ВООЗ, в Україні мають діяти щонайменше 4600 стаціонарних ліжок для хворих, які потребують паліативної допомоги.
За визначенням ВООЗ - паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого – забезпечити максимальну якість життя пацієнта з невиліковним (смертельним) захворюванням та членів його/ її родини шляхом запобігання та полегшення страждань завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню (оцінці) проблем, що виникають, та проведенню адекватних лікувальних заходів (при больовому синдромі та інших розладах життєдіяльності), а також шляхом надання психосоціальної та моральної підтримки.
Щоб загострити увагу суспільства на темі паліативних хворих за сприяння ВГО «Українська ліга сприяння розвитку паліативній допомозі» було знято документальній фільм «Крок за обрій», що складається з трьох реальних історій: «Останній концерт для моєї донечки» - історія молодої жінки Юлії з Севастополя, яка мріяла заграти концерт для своєї доньки; «Так буде не завжди» - життєве кредо Стаса, який пройшов шлях переосмислення життєвих цінностей, але так і не знайшов прощення рідних; «Ангелу також потрібна допомога» - історія про створення і роботу дитячого хоспісу в Санкт-Петербурзі, діяльність якого ґрунтується на здійсненні мрій дітей.
Для участі у заході треба акредитуватися за адресою [email protected], або за телефоном (067) 355-65-44 – Тетяна Вахненко.
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали