2 December, 2010, Киев — Издательство | 3938
Семинары и Конференции
Образование и Наука
Государство и Общество
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
За даними ЮНЕСКО, на земній кулі проживає 600 млн. інвалідів, із них 100 млн. дітей. За останніми даними ВООЗ, народжені неповносправні діти складають 10,8 %, тобто кожна десята дитина з'являється на світ із тими чи іншими фізичними або розумовими дефектами.
Дані, зібрані завдяки психолого-медико-педагогічним консультаціям, свідчать, що: у нашій країні таких дітей понад мільйон, тобто 12,2 %. Така розбіжність пояснюється як відсутністю повного державного обліку дітей з особливостями психофізичного розвитку, так і міжвідомчими бар'єрами.
На сьогодні кількість дітей з особливими потребами в дошкільних навчальних закладах становить:
Щорічно статус дітей-інвалідів отримують 22,4 дитини на 10 000 осіб. Слід зазначити, що в цілому за останні роки рівень дитячої інвалідності в Україні зріс на третину: через туберкульоз - у 4 рази, через травми та отруєння - у 3 рази, через анемію - в 2,5 рази, через злоякісні новоутворення лімфатичної та кровотворної тканин, гіпофізарний нанізм, муковісцидоз, уроджені аномалії - у 2 рази. Серед причин, чому діти стають інвалідами, перше місце посідають вроджені вади розвитку, друге - хвороби нервової системи, третє - розлади психіки та поведінки.
«Сьогодні в основі принципу соціального захисту інвалідів лежить не лише соціальне забезпечення, це пасивна функція соціального захисту, а захищеність інвалідів через створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу. Видання «Психолог», «Дефектолог», «Соціальний педагог» у міру можливостей на шпальтах своїх газет намагаються донести до фахівців, які працюють із дітьми-інвалідами, та їхніх батьків методичні матеріали, необхідну інформацію про особливості організації роботи з дітьми-інвалідами різних категорій. На жаль, такі видання цікавлять нині переважно фахівців спеціальних навчальних закладів, проте вони стали б хорошим методичним помічником і для батьків дітей-інвалідів. Адже на сторінках газети «Дефектолог» своїми педагогічними та реабілітаційними надбаннями діляться кращі фахівці і науковці України», - говорив у своєму виступі Володимир Чайко, керівник проекту «Дефектолог», директор спеціальної школи-інтертату № 8 м. Києва.
«В Україні, окрім навчальних закладів, представлена широка палітра реабілітаційних центрів і медустанов, які надають допомогу дітям-інвалідам: у системі Міносвіти їх 40, Мінпраці - 298. Такої широкої системи надання допомоги дітям з обмеженими можливостями ніде у світі немає. Однак міжвідомчі інтереси, неузгодженість, статистична неточність не дають змоги допомагати дітям спільними зусиллями», - відзначила Тетяна Гончаренко, керівник проекту «Психолог дошкілля».
«В урядових кабінетах панує помилкова думка, що головне - підвищити на кілька гривень соціальну допомогу або пенсію інвалідам, ізольованим у своїй квартирі в багатоповерховому будинку без ліфта і пандуса від суспільства, а не надати їм можливість соціалізуватися, реалізуючи свої права на одному рівні з іншими громадянами. Особливостям роботи соціальних педагогів із дітьми-інвалідами достатньо місця приділяється на сторінках газети «Соціальний педагог». На жаль, у нашого дитинства надзвичайно багато проблем. І проблема дітей-інвалідів - одна з найгостріших. Про це пишуть наші автори, щедро ділячись з читачами і програмами соціально-корекційної роботи в спеціальних закладах та загальноосвітніх школах, і формами організації правового захисту таких дітей, і особливостями роботи з їхніми батьками. Соціальний педагог зуміє і втішити такого батька, і показати ресурси дитини, допоможе скласти програму роботи вдома. Крім того, газета - це ще й орган, який постійно розповідає, що робиться з проблеми захисту дітей-інвалідів в усіх регіонах України», - підкреслила Валентина Снігульська, керівник проекту «Соціальний педагог», психолог-методист.
«У кожної категорії дітей-інвалідів є свої психофізичні особливості, і кожна потребує свого підходу. Як організувати психологічний супровід таких дітей у школі, якої психологічної допомоги потребують вони в сім'ї, школі, соціумі - про все це йдеться в газетах «Психолог» та «Психолог дошкілля». Матеріали видань змушують задуматися над тим, чому ми не працюємо над власним духовним розвитком. Адже тому спокуслива душа й руйнує наше тіло. Вона позбавляє нас майбутнього, коли бере в кайдани хвороби наших дітей», - зауважила Тетяна Шаповал, головний редактор газет «Психолог», «Соціальний педагог», «Дефектолог» видавництва «Шкільний світ», Заслужений працівник освіти України.
Додаткова інформація:
«Шкільний світ» - всеукраїнське видавництво педагогічної преси та літератури. Видавництво проводить більше 400 заходів на рік для працівників сфери освіти. У всіх регіонах Україні представництва «Шкільного світу» допомагають читачам - вихователям, учителям і батькам - вчасно отримати потрібну інформацію з педагогіки, психології та методиці навчання. Щотижневий тираж видань перевищує 100 000 примірників.
Газети «Психолог», «Соціальний педагог», «Дефектолог», «Психолог дошкілля» - всеукраїнські газети для психологів, соціальних педагогів і дефектологів системи освіти та батьків, альтернативних закладів, центрів підготовки до школи; медичних психологів та педагогів, для всіх небайдужих до дітей, хто цікавиться практичною психологією, соціальною педагогікою та станом нашого дитинства. Виходять 1 раз на місяць.
Контактна особа:
Снігульська Валентина, керівник проекту «Соціальний педагог»
0 (44) 537-32-00, 0 (97) 718-90-26
[email protected], [email protected]
www.osvitaua.com/ps/
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали