31 March, 2010, Киев — ООО Центр развития бизнеса "ОЛВИКА" | 171
Государство и Общество
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
Новозбудований храм – воістину божественне місце. Його краса вражає, розписи надихають, а тиша умиротворяє і огортає душу спокоєм. Його позитивну енергетику неможливо передати словами, її можна лише відчути. Тому не дивно, що церкву щодня відвідує велика кількість прихожан, які приходять сюди для молитви, сповіді, бесіди з священиком чи просто для того, щоб побути наодинці з Господом.
Храм ікони Казанської Божої Матері будувався спільними зусиллями громади, художників, благодійників, меценатів і просто небайдужих людей.
Нам вдалося поспілкуватися з настоятелем храму отцем Андрієм. Це людина, яка живе цим святим місцем і віддає йому всю свою душу:
- Отче Андрію, нова церква в Старих Петрівцях – це ініціатива всієї громади села чи якоїсь конкретної людини? Хто сприяв і допомагав в її будівництві?
- Церква побудована на кошти громади, благодійників, народних депутатів і, скажемо так, дуже багатих людей. А ініціатором був наш сільський голова Олександр Миколайович Єрема.
- Скільки часу пішло на будівництво цього шедевра архітектури?
- Будівництво розпочалося в липні 2007-го року, і завершилося в лютому 2010-го.
- Розкажіть, будь-ласка, про стиль будівлі?
- Церква збудована в стилі українського бароко. Це козацький, істинно український стиль, якому притаманні різьблення з дерева, багатство та вишуканість форм, увага до кожної деталі.
- А хто займався розписами іконостаса, вівтаря, стін та стелі храму?
- Це зусилля художників з Рівного, Дрогобича, Львова, а також студентів-початківців. Вони трудилися вдень і вночі, практично без відпочинку, приділяючи увагу кожній деталі та старанно обираючи відповідну кольорову гаму.
- Не можу не запитати про ікони храму?
- Перш за все варто сказати, що в нас є три ікони, котрі залишилися зі зруйнованої церкви. Є дві ікони Казанської Божої Матері, зроблені з бурштину. А ікони великомучениці Варвари, великомученика Пантелеймона, Григорія Чудотворця та святого преподобного Агапіта Печерського містять часточку мощів цих святих.
- Храм відчинений для прихожан щодня?
- Так, щодня з 10:00 до 16:00 двері церкви відчинені. Відвідувачі у нас є кожен день. Особливо радує те, що сюди часто приходять діти 3-7-х класів, щоб поставити свічку і помолитися. І коли я бачу, що вони йдуть сюди знову і знову, моє серце переповнюється радістю.
- Просто у Вас особливе місце, сюди не можливо не повернутися…- Місце справді особливе. Якось ввечері наші робітники сфотографували нічне зоряне небо над церквою. А коли переглянули знімок, то на ньому був помітний силует ангела. Це був наш ангел-охоронець. Після цієї події наш художник намалював ікону «Ангел-охоронець», на якій зображена наша церква, а над нею – ангел, котрий оберігає святиню.
- Історія вражає. Тоді стає зрозуміло, чому тут так добре і спокійно.
- Храм Божий завжди очищає наші душі і помисли. Тому я запрошую усіх до нашої церкви.
Церква ікони Казанської Божої Матері – це місце, куди хочеться втекти від щоденної метушні. Поставити свічку, прошепотіти молитву, попростити прощення за свої гріхи. Наповнитися його святістю і з новими силами поринути знову у метушню. Поринути, але обов’язково повернутися сюди, у місце, яке охороняють ангели…
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали