Пресс-Релизы RSS

У столиці відбувся I Міжнародний Форум «Громадські ініціативи як рушійна сила розбудови міст»

21 May, 2014, КиевГруппа компаний «Фармпланета» Улучшенный аккаунт | 996 Колличество просмотров
 

Версия для печати | Отправить @mail | Метки


У столиці відбувся I Міжнародний Форум «Громадські ініціативи як рушійна сила розбудови міст». Його ініціатором виступила команда громадського діяча Валерія Кондрука. Захід став першою публічною експертною платформою діалогу та взаємодії між позапартійними лідерами і суспільними інституціями з метою консолідації зусиль.

Експертами Форуму виступили громадський діяч, позапартійний кандидат на посаду мера Києва Валерій Кондрук, журналіст Жан Новосельцев, директор Міжнародного благодійного фонду «Tabletochki.org» Валентин Десятник, директор ГО «Агентство стратегічних ініціатив», «Brain Basket Foundation» та «IT Namet Maidan» Михайло Биковський, радник Міністра економічного розвитку і торгівлі, співзасновник Громадської ініціативи українських випускників зарубіжних університетів «Професійний уряд» Даніїл Пасько, керуючий партнер та засновник «A7 GROUP», засновник ГО «Actions First Foundation» Марія Барабаш, а також позапартійні кандидати в депутати Київради Анатолій Чегусов, Олексій Євченко та Юрій Гусєв.

Головною метою Форуму Валерій Кондрук назвав обговорення найважливіших проблем Києва, принципів взаємодії між позапартійними активістами після виборів і механізмів прямої демократії та розвитку громадських ініціатив як основної форми місцевого управління.

В рамках заходу було проведено дві панельні дискусії. Тема першої дискусії: «Чи достатньо сьогодні можливостей у громадськості для того, щоб керувати містом?»

Як зазначив Олексій Євченко, 95 % виборців сьогодні не знають в обличчя своїх кандидатів, тому змушені обирати «брендові партії» та їх представників. Ось чому, на його думку, важливо підвищувати виборчу культуру.

Позапартійні кандидати поскаржилися, що зараз на виборах до київської влади відновлюються старі схеми, відбувається підкуп виборців. Є приклади того, що вже нова партійна влада починає блокувати роботу позапартійних кандидатів, зриває зустрічі з виборцями, псує борди. Проте, зауважив Анатолій Чегусов, позапартійні кандидати не хочуть бути представниками влади, а хочуть бути представниками народу. Тому ці вибори будуть лакмусовим папірцем, що покаже, в якому суспільстві ми житимемо.

Учасники дійшли згоди щодо принципів створення проектів розвитку столиці: «Ми маємо йти до виборців, розробляти програми від їхніх потреб, а не навпаки: писати політичні гасла, а потім підганяти під них суспільство». Такий підхід передбачає попереднє широке громадське обговорення кожного кроку влади.

По завершенню першої панельної дискусії учасники підписали два документи за підсумками Форуму: Меморандум про взаєморозуміння «Громадські ініціативи» та Декларацію позапартійних кандидатів у мери Києва та депутатів Київради.

У Меморандумі зокрема зазначено, що принципами проведення виборчої компанії повинні бути прозорість, законність та відмова від будь-яких форм підкупу виборців та фальсифікацій під час голосування та підрахунку голосів. Для подальшої координації своїх дій учасники прийняли рішення про необхідність створення Ради позапартійних лідерів Києва.

Декларація містить вимоги відмовитися від квотного (на партійній основі) розподілу посад у Київській міській раді та її виконавчому органі, бо це ставить партійність вище професіоналізму, передбачити можливість позапартійним членам бути представленими у керівних органах Київради, в тому числі й на позицію її секретаря. Окрім того, документ закликає наповнити Громадську раду при Київському міському голові реальними повноваженнями, перетворивши її на дієвий орган Київського самоврядування. Також Декларація вимагає ініціювати постійний діалог із громадськими організаціями в рамках «круглого столу» щодо основних проблем Києва та використовувати місцеві референдуми (опитування) як інструмент прийняття рішення за основними напрямами розвитку столиці.

«Ми звертаємося до лідерів політичних партій, які будуть представлені у Київраді, до інших депутатів Київради, а також до майбутнього мера Києва з вимогою припинити ставити в основу діяльності свої партійні інтереси. Ви повинні пам'ятати, що партійні бренди — це не самоціль. Вони мають бути гарантією служіння людям!», — ідеться у документі.

Другий блок питань, винесений на обговорення, був пов’язаний з досвідом реалізації громадських ініціатив.

Жан Новосельцев поділився ідеєю створення спеціальної інформаційної онлайн-платформи з фото- та відеодокументами, які б надали добровольці — учасники Євромайдану. На його думку, це допоможе зафіксувати ті події та сприятиме правоохоронцям в об’єктивному розслідуванні злочинів проти українців.

Михайло Биковський розповів про громадський проект створення своєрідного «банку ІТ-ідей», який народився під час Майдану в «ІТ-наметі» та під який вже залучені інвестиції. Цікавими є й інші озвучені ним розробки електронного самоврядування, комунального онлайн- ресурсу, єдиного електронного платіжного документу за комунальні послуги. Сам Михайло Биковський, зокрема, брав участь у запровадженні програми електронних комунальних платежів, якою нині користуються 80% мешканців Москви. Така сама система може бути втілена й у Києві, якщо на неї зверне увагу київська влада.

Прикладом благодійної громадської ініціативи, яка розвивається виключно за рахунок позабюджетних коштів, поділився Валентин Десятник. Очолюваний ним фонд, де працюють лише 7 волонтерів, за два роки зібрав 4,5 млн. гривень для дітей, хворих на онкологічні захворювання.

Соціальною ініціативою «хедхантінгу для влади» поділився Даніїл Пасько. Його команда нині на добровільних засадах допомагає знаходити професіоналів і заповнювати вакансії у владі.

Детальніша інформація:

Сайт: www.kondruk.kiev.ua

Сторінка на Facebook: facebook.com/kondrukvp

Електронна пошта: [email protected]




 


Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали


Читайте также: Последние релизы:
  • Пресс-релизы на Питербургере
  • Пресс-релизы на Гривна.инфо


Фильтровать пресс-релизы


Левитас Александр


autor

«Партизанский маркетинг 2017»: открыт конкурс на организацию трансляции


«Мы собрали на одной сцене лучших экспертов по малобюджетному маркетингу и бизнесменов, уже внедривших инструменты партизанского маркетинга в своих компаниях, чтобы они поделились с участниками конференции самыми эффективными инструментами и самыми яркими „фишками“, которые можно будет сразу применить в своем бизнесе и очень скоро получить результат»

О платформе

Раздел «Пресс-Релизы» на B2Blogger.com — пресс-релизная платформа (релизоприёмник) для размещения корпоративных новостей и пресс-релизов с целью распространения их в интернете и придачи им максимальной видимости в Сети.

Платформа позволяет размещать пресс-релизы по принципу search engine visibility, когда материалы распространяются по новостным агрегаторам и доступны через поиск в течение получаса после размещения.

Размещение корпоративных пресс-релизов по принципу media visibility гарантирует распространение материала по каналам информационных агентств и перепечатку текста публикации ведущими онлайн СМИ.

B2Blogger.com не несет ответственности за содержание материалов, опубликованных партнерами пресс-релизной платформы.