25 December, 2009, Киев — АБ "Укргазбанк" | 644
Финансы и Банки
Недвижимость
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
До такого висновку прийшли учасники ринку в ході інтерактивної конференції "Нерухомість і будівництво в Україні: підсумки року" на порталі ЛІГАБізнесІнформ. У кожної фінансової установи є пул заставних об'єктів, які продаються, але якщо прийняти до уваги їх загальний портфель, то ситуація далека від критичної.
"Проблеми є з тими позичальниками, які розуміють, що навіть якщо продати закладену нерухомість, все одно кредит не погасиш. Тому банку простіше зачекати, коли ціни на нерухомість підростуть, а разом з тим зростуть і доходи позичальника", - вважає кандидат економічних наук, радник голови правління Укргазбанку Олександр Охрименко.
Відсутність на ринку великої кількості заставних квартир директор департаменту рейтингових досліджень агентства "Кредит-Рейтинг" Ольга Шубіна пов'язує з двома чинниками: тривалі судові процеси, які супроводжують процес реалізації заставної квартири; слабка зацікавленість кредиторів з реалізації квартир за низькими цінами, пише Maanimo.com. В той же час рієлтор, президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов вважає, що розпродаж, сам по собі, не вирішує проблем, тому що ціни обваляться і активи знеціняться.
На думку Охрименка, збільшити притык заставних квартир на ринок можуть нові правила роботи банків з тимчасовою адміністрацією. НБУ зобов'язав ці банки активно продавати заставну нерухомість, навіть у збиток. При чому ці продажі будуть проводиться на аукціоні, з правом зниження первинної ціни продажі на 30%, де достатньо одного покупця. Фактично, сам позичальник зможе викупити свою закладену квартиру з дисконтом.
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали