Пресс-Релизы RSS

Центр «Розвиток КСВ» представляє оцінку сайтів найбільших банків України

6 June, 2012, КиевЦентр Развитие корпоративной социальной ответственности  | 531 Колличество просмотров
     

Версия для печати | Отправить @mail | Метки




Київ, 06.06.2012 – Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (КСВ) представляє Індекс прозорості в банківській сфері. Індекс Прозорості – це оцінка веб-сайтів компаній на предмет розкриття інформації та діяльності в сфері корпоративної соціальної відповідальності.

З початку 2012 року Центр «Розвиток КСВ» проводить оцінку веб-сайтів компаній України з розкриття інформації з КСВ за методологією Індексу прозорості, розробленою компанією BeyondBusiness (Ізраїль) та описаною на новому веб-сайті Глобального Індексу прозорості gtindex.net.

В травні, аналітики Центру оцінили веб-сайти 10 найбільших банків України, які було обрано на основі даних Національного Банку України за квітень 2012 року. Веб-сайти компаній оцінювались за 4 основними критеріями: звітність; зміст; навігація; доступність. Лідером Індексу Прозорості банківського сектору  став Укрсоцбанк, який до речі єдиний має нефінансовий звіт (проте цей документ розміщено на сайті Глобального договору ООН, а не на сайті банку).

Результати оцінки:

Місце

Назва компанії

Сума балів

(максимум 200)

Рівень розкриття інформації

(максимум 100%)

1

Укрсоцбанк

48

24

2

Альфа-Банк Україна

45

23

3

Перший Український Міжнародний Банк (ПУМБ)

43

22

3

Райффайзен Банк Аваль

43

22

3

Укрсиббанк

43

22

6

Промінвестбанк

35

18

7

Приватбанк

34

17

7

Укрексімбанк

34

17

9

Ощадбанк

31

16

10

ВТБ Україна

30

15

Середній показник розкриття інформації найбільшими банками України склав 20%, що є найвищим показником серед секторів, які вже були оцінені з початку 2012 року: IT-сектор – 10,4%;  АПК – 13,8%; фармацевтичний сектор – 10%. Проте, цей результат залишається низьким і показує, що банки не приділяють достатньо уваги висвітленню власних соціальних і екологічних проектів та ініціатив на своїх веб-ресурсах.

Варто зазначити, що на відміну від фармацевтичних компаній і підприємств сфери АПК, серед банків немає явного лідера у висвітленні соціальних та екологічних проектів. Для даної сфери характерна висока щільність результатів – між лідером Індексу і останнім місцем різниця всього 9%. Важливо, що половина банків (Альфа-Банк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, Укрсиббанк та Укрсоцбанк) мають на своїх сайтах розділ, присвячений КСВ. Проте значним недоліком є той факт, що контент даного розділу фактично не надає повної інформації про КСВ-діяльність компанії, а описує благодійну діяльність і проекти з розвитку громад.

Сфери корпоративної соціальної відповідальності, представлені на сайтах банків:

Споживачі - всі компанії мають на своїх сайтах інформацію для споживачів про власні продукти і послуги, проте для банківської сфери характерно розкривати інформацію і про своїх партнерів/клієнтів –  лише 4 з оцінених банків (Альфа-Банк, Промінвестбанк, Укрексімбанк, Укрсоцбанк) надають таку інформацію.

Трудові практики -  лише одна компанія (Укрсиббанк) розкриває інформацію про трудові практики. 

Етика і права людини -  4 банки (Приватбанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль і Укрсоцбанк) розміщують на власних сайтах Кодекси етики.

Робота з постачальниками - 2 банки (Укрексімбанк, Укрсоцбанк) надають інформацію для своїх постачальників.

Такі сфери корпоративної соціальної відповідальності як: екологія, боротьба з корупцією, діалог зі стейкхолдерами не описуються на сайтах банків, що були оцінені в рамках Індексу прозорості.

Варто зазначити, що банки, охоче розкривають результати своєї фінансової діяльності та інформацію про керівництво – всі учасники оцінювання мають таку інформацію на своїх веб-сторінках.

Як вже зазначалось, банківський сектор, незважаючи на відсутність нефінансових звітів, має найбільший показник відкритості серед всіх чотирьох секторів, що були оцінені з початку 2012 року. Такий результат можна пояснити тим, що даний сектор має найвищий показник наявності окремого розділу про КСВ – 38%. Для порівняння, аналогічний показник компаній фармацевтичного сектору складає 22%, АПК – 16%, а для ІТ-сфери – всього 12%. Також, банки демонструють найвищу результативність в сфері розвитку і підтримки громад – 50%. На відміну від інших секторів, банки показують 100% результат у розкритті фінансової звітності. Крім того, банківський сектор виявився єдиним сектором, всі компанії якого мали власні веб-сторніки.

Негативним є те, що банки, як і ІТ-компанії, не мають нефінансових звітів на своїх веб-сторінках, в той час як фармацевтичні компанії та представники АПК мають по одному звіту (корпорація „Артеріум” та компанія „Астарта” відповідно).

За більш детальною інформацією звертайтеся: Дмитро Каба, (044) 280 - 11 - 47, [email protected]

Про Індекс прозорості: базується на методології компанії BeyondBusiness (Ізраїль). Відмінність Індексу від інших рейтингів з КСВ полягає в тому, що об’єктом оцінки є веб-сайт компанії. Веб-сайт розглядається як основне джерело інформування громадськості , в тому числі основних стейкхолдерів компанії, про політику і практики в сфері КСВ. Веб-сайти компаній оцінювались за 4 основними критеріями: Звітність (наявність нефінансового звіту, підготовленого за стандартом Глобальної ініціативи зі звітності, Глобального договору ООН або іншими стандартами) – 40% від загального результату; Зміст (розкриття інформації за основними сферами КСВ) – 35% від загального результату; Навігація (зручність користування сайтом) – 10% від загальної інформації; Доступність (мова, контактна інформація) – 15% від загального результату.

Про Глобальний Індекс прозорості gtindex.net: на сайті представлені результати оцінки найбільших компаній, акції яких котуються на біржах. Вже можна ознайомитися з оцінкою компаній Данії, Бельгії, Ізраїлю, Швеції, США. Компанії, сайти яких оцінюються, мають можливість помістити на своїх веб-ресурсах Бейдж Прозорості, в тому числі три кращі компанії кожної країни – безкоштовно. Також компанії можуть індивідуально замовити оцінку власних сайтів.

Про Центр «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності»: Провідна експертна організація з КСВ в Україні, член Правління Глобального договору ООН (2010-2011), організаційний стейкхолдер GRI, національний партнер CSR Europe (Брюссель) і Всесвітньої бізнес-ради зі сталого розвитку (WBCSD, Женева). Організація об’єднує 29 компаній України. Центр надає консультації з питань розробки стратегії, програм та комунікацій з КСВ, проведення моніторингу та оцінки ефективності проектів, підготовки і верифікації нефінансової звітності. Детальніше www.csr-ukraine.org




         


Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали


Читайте также: Последние релизы:
  • Пресс-релизы на Питербургере
  • Пресс-релизы на Гривна.инфо


Фильтровать пресс-релизы


Левитас Александр


autor

«Партизанский маркетинг 2017»: открыт конкурс на организацию трансляции


«Мы собрали на одной сцене лучших экспертов по малобюджетному маркетингу и бизнесменов, уже внедривших инструменты партизанского маркетинга в своих компаниях, чтобы они поделились с участниками конференции самыми эффективными инструментами и самыми яркими „фишками“, которые можно будет сразу применить в своем бизнесе и очень скоро получить результат»

О платформе

Раздел «Пресс-Релизы» на B2Blogger.com — пресс-релизная платформа (релизоприёмник) для размещения корпоративных новостей и пресс-релизов с целью распространения их в интернете и придачи им максимальной видимости в Сети.

Платформа позволяет размещать пресс-релизы по принципу search engine visibility, когда материалы распространяются по новостным агрегаторам и доступны через поиск в течение получаса после размещения.

Размещение корпоративных пресс-релизов по принципу media visibility гарантирует распространение материала по каналам информационных агентств и перепечатку текста публикации ведущими онлайн СМИ.

B2Blogger.com не несет ответственности за содержание материалов, опубликованных партнерами пресс-релизной платформы.