17 November, 2010, Киев — КИНТО | 92
Финансы и Банки
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
- Багато років тому було ухвалено рішення, що основними напрямками діяльності вашої компанії стане управління інвестиційними та пенсійними фондами. Чим це було обумовлено?
- Тим, що Україна - це європейська держава, яка активно інтегрується у світовий економічний простір. Хоч би які національні особливості були нам притаманні, ми підемо тими ж цивілізаційними шляхами, що й інші. Перші у світі взаємні фонди з'явилися ще в позаминулому столітті. Принципи їхньої роботи дуже прості, а переваг багато. Компанія з управління активами створює фонд, а учасники наповнюють його грошима. За рахунок великої кількості учасників фонд акумулює значні суми грошей, що робить його впливовим гравцем на ринку, дає можливість оперувати різноманітними інвестиційними інструментами, створювати з них якісний диверсифікований портфель, користатися податковими пільгами, передбаченими для інвестфондів, зменшувати операційні витрати тощо. Це не «один у полі воїн», погодьтеся.
Аналіз глобальних тенденцій розвитку індустрії інвестування переконливо свідчить про постійне зростання значення та збільшення питомої ваги операцій з інвестиційними та пенсійними фондами. Навіть проста екстраполяція цих процесів на пострадянський розвиток нашої країни дозволяла передбачити величезний потенціал діяльності інститутів спільного інвестування і в нашому суспільстві.
Йти першими в новій сфері діяльності завжди складно, ризиковано та водночас захоплююче, як у будь-якому іншому творчому акті, тож ми раді, що ця доля випала КІНТО.
Активна участь провідних фахівців КІНТО в розробці відповідного напрямку в законодавстві дозволила нам швидше за інших колег визначити, що час запуску публічних ІСІ настав. Лідерські позиції на ринку поставили вимогу абсолютної зосередженості на діяльності з управління активами інвестиційних та пенсійних фондів. Це дало змогу створити з переважною більшістю провідних професійних учасників фондового ринку партнерські відносини на засадах комплі- ментарності, а наші брокерська та інвестиційно-банківська активність були скеровані головним чином на досягнення високих результатів інвестиційних фондів під нашим управлінням.
- У попередніх інтерв'ю ви говорили, що криза позбавить ринок від дрібних та нечистих на руку компаній, бурхливе зростання яких спостерігалося в 2007-2008 роках. Чи справдився прогноз? Які обсяги ринку сьогодні?
- Так, я завжди стверджував, що будь-яка криза - це, в першу чергу, очищення економіки від неефективних, непродуманих та навіть криміналізованих управлінських рішень. Згадаймо хоча б діяльність фінансових пірамід, які протягом останніх двох років валилися в різних куточках світу. Спалахи таких фінансових болячок щоразу нагадують, що світ інвестицій надзвичайно ризикований. Саме тому інвестори мають бути максимально поінформованими, як під час ви значення об'єктів інвестування, так і під час вибору контрагентів для роботи на фондовому ринку.
Внаслідок кризи ринок ІСІ суттєво звузився, минула перша ейфорія, на яку страждали вітчизняні учасники інвестиційних фондів. Звісно, індустрія відчула певний відплив коштів із фондів. Масовий інвестор у всьому світі діє майже під копірку: при суттєвому падінні фондових індексів панікує, фіксуючи свої реальні, а не паперові збитки. А після кількох років невпинного зростання індексів у лавах захоплених крокує до інвестиційних фондів з уже суттєво вичерпаним потенціалом подальшого зростання. Всупереч аксіомі, що купувати треба, коли дешево, а продавати, коли дорого, а не навпаки...
- Як ви оцінюєте перспективи ринку недержавних пенсійних фондів у найближчі роки?
- Результати діяльності українських НПФ за п'ять років ще раз підтвердили загальносвітові тенденції, притаманні накопичувальним пенсійним системам країн, що розвиваються. Наша держава до них також відноситься, і ми бачимо, що суспільний інтерес до НПФ відчутно зростає. Ще більшої зацікавленості можна очікувати після запуску державного накопичувального пенсійного фонду - це другий рівень пенсійної системи. Чинний президент та чинний уряд не раз заявляли про свою готовність до впровадження другого рівня. Навіть дата вже є - січень 2012 року. І якщо всі урядові плани в цьому напрямку буде реалізовано, то перспективи НПФ на наступні п'ять років виглядають дуже оптимістично. Те саме стосується й перспектив ІСІ, оскільки велику частину населення автоматично буде залучено до інформаційного поля, що ґрунтуватиметься на ідеології створення фінансових накопичень та портфельного інвестування.
- Коли почнеться масовий прихід інвесторів до інвестиційних фондів, як це було в 2007 році?
- Тоді, коли фондовому ринку будуть притаманні всі ознаки перегріву, а на горизонті замаячить черговий біржовий пузир, настане час приходу до ІСІ масового інвестора. А рекомендації, в які фонди та активи треба інвестувати, ви чутимете звідусіль: на прийомі в дантиста, від столичного таксиста та навіть офіціанта у престижному ресторані...
- Ваш довгостроковий прогноз розвитку фондового ринку: яким ви бачите його майбутнє?
- Я не належу до тих, хто завжди сподівається на гірше. Моя професія вимагає від мене прагматично-оптимістичного погляду на життя та майбутнє. Які чинники впливатимуть на довгостроковий розвиток українського фондового ринку?.. Зупинюсь на основних. Це повноцінний запуск накопичувальної пенсійної системи, створення реальних умов для зростання малого та середнього бізнесу, суттєве збільшення питомої ваги середнього класу, самоорганізація та подальша демократизація суспільства... Всі ці чинники стануть повноцінним фундаментом для стабільного розвитку українського фондового ринку та економіки в цілому.
Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали