Пресс-Релизы RSS

«Дім інновацій» створив комунікаційну платформу, яка об’єднала науковців, бізнесменів та стартаперів

5 December, 2016, КиевSeven Communications  | 128 Колличество просмотров
 

Версия для печати | Отправить @mail | Метки
26-27 листопада 2016 року в Києві, на Троїцькій площі, у спеціально побудованій для цього тимчасовій споруді у вигляді двох куполів відбулися широкомасштабні заходи, присвячені інноваціям. Два дні, які об’єднали у собі науково-практичну конференцію та пізнавальні наукові шоу для всієї родини, зібрали разом науковців, інноваторів, стартаперів, бізнесменів, студентів та представників влади.

Захід, організований громадською спілкою «Форум українського партнерства», відкрили Олег Кришталь, академік Національної академії наук України, нейрофізіолог; Ігор Янковський, бізнесмен та підприємець; Ігор Новіков, посол «Singularity University» в Україні, керівник «Singularity Kyiv Chapter»; Денис Гурський, засновник громадської організації IT-волонтерів «SocialBoost», а також першого в Україні некомерційного інкубатора «1991 Open Data Incubator».

«У зв’язку з тим, що ми маємо обмежені фінансові ресурси, нам потрібно мобілізуватися. І організувати горизонтальний комунікаційний майданчик за участі бізнесу, наукової спільноти, інноваційної спільноти та держави», — переконаний підприємець Ігор Янковський. Про це він сказав під час дискусії «Як наука, бізнес та влада можуть бути корисними одне одному», яка відбулася в рамках конференції «Інновації об’єднують однодумців» 26 листопада у Києві.

З Ігорем Янковським погодився керівник філії Університету сингулярності в Україні Ігор Новіков. На його думку, бізнес і наука в Україні тривалий час існували окремо одне від одного: у нас є перспективні винаходи, інновації, патенти, але тільки зараз їх почали активно «перетворювати на щось корисне», тобто комерціалізувати. Одна з головних причин недостатнього обсягу інвестицій у науку та інновації — відсутність координації стейкхолдерів та єдиного інформаційного поля. «Як бізнесмен, я не знаю, куди вкласти гроші. Бізнес готовий інвестувати, але не в курсі, що пропонують наука та інноватори», — підкреслив Ігор Янковський.

Засновник першого в Україні некомерційного інкубатора «1991 Open Data Incubator» Денис Гурський переконаний, що залучати бізнес і громадянське суспільство до підтримки інновацій можливо, популяризуючи «історії успіху». Навколо успішних проектів згодом можуть виникнути кластери, які працюватимуть в тих секторах економіки, де Україна має конкурентні переваги.

Учасники дискусії погодилися, що бізнес може бути драйвером інноваційного розвитку, але водночас варто пам’ятати про небезпеку іншого «перекосу» — коли наука йде до корпорацій, як це останнім часом відбувається на Заході. Академік НАНУ, нейрофізіолог Олег Кришталь зауважив, що інновації виникають тільки тоді, коли у суспільстві є певна «сума знань», яку, у свою чергу, забезпечує фундаментальна, а не прикладна наука. Традиційно фундаментальну науку фінансує держава, однак у результаті створення сприятливих умов для розвитку наукоємного бізнесу її також підтримуватимуть інноватори та стартапери, які зацікавлені у продукуванні нових знань. Зокрема, так відбувається у тих країнах, де інвестори, що вкладаються в інновації, мають податкові пільги, а держава працює над створенням інноваційної інфраструктури.

«Вчені — авангард, за ними йдуть інноватори. Інновації мають стати нашою національною ідеєю. У нас талановиті, освічені люди. Завдяки лише цьому, країна може економічно зрости у рази», — підсумував Ігор Янковський.

Упродовж конференції, 16 спікерів обговорювали перспективи розвитку інновацій в Україні, ділилися досвідом створення інноваційних проектів, а також розповіли як в умовах обмежених ресурсів створити цікавий проект та запустити його у роботу. Були обговорені такі теми: «Як наука, бізнес та влада можуть бути корисними один одному», «Українські інноваційні проекти: приклади наукоємних стартапів», «Створення інноваційної інфраструктури: як треба популяризувати та підтримувати інноваційні проекти», «Як зробити, щоб інновацій стало більше, і вони реально покращували наше життя». Стартапери та представники фундаментальної і прикладної науки намагалися разом накреслити шляхи розвитку вітчизняних інновацій, які ґрунтуються на розробках вчених. Розповіли, які нові розробки з’явились на ринку України, які нові технології чекають нас у майбутньому. Серед цікавих проектів, які були представлені у перший день роботи «Дому інновацій», можна назвати роботи з вивчення ДНК людини та розробка дієти і раціону на основі отриманих знань, нові методи дослідження Марса; застосування дронів у вітчизняному агросекторі, прикладна обробка великих баз даних, яка допомагає інтернет-магазинам краще задовільнять потреби клієнтів, роль та місце криптовалют у сучасному світі тощо.

В рамках другого дня відбулося наукове свято для всієї родини, на якому кожен відчув себе причетним до науки та інновацій. Багато з нас іноді думають, що наука — це щось нудне та надрозумне, але «Дім інновацій» довів, що наука та інновації можуть бути цікавими та доступними. Наукові шоу та майстер-класи розважили кожного гостя — нудьгувати не було часу. На відвідувачів очікували магічне шоу «Одна година у Гогвортсі», «Акустичне шоу», пізнавальне шоу «Навколо світу», «Реактив-шоу», «Експерименти на кухні» та «Космічна подорож». А також майстер-класи: «Наукові фокуси», «Оптичні ілюзії», «Слайм-лабораторія», «Наука для Шерлока Холмса».

Довідка:

«Дім інновацій» — це платформа, що об’єднує науковців, бізнесменів, інноваторів, стартаперів, креативний клас та представників влади, які прагнуть розвивати Україну. Проект націлений на пошук шляхів, що допоможуть швидко впроваджувати інновації та зміцнювати економіку. Аби це сталося, потрібно об’єднуватися та працювати разом.

«Форум українського партнерства» — громадська спілка, місія якої — сприяти консолідації громадянського суспільства в Україні для вирішення актуальних проблем розвитку, бо інноваційний прорив неможливий без об’єднання зусиль науковців, українських бізнесменів, представників влади і креативного класу.
         


Хотите опубликовать пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали


Читайте также: Последние релизы:
  • Пресс-релизы на Питербургере
  • Пресс-релизы на Гривна.инфо


Фильтровать пресс-релизы


Левитас Александр


autor

«Партизанский маркетинг 2017»: открыт конкурс на организацию трансляции


«Мы собрали на одной сцене лучших экспертов по малобюджетному маркетингу и бизнесменов, уже внедривших инструменты партизанского маркетинга в своих компаниях, чтобы они поделились с участниками конференции самыми эффективными инструментами и самыми яркими „фишками“, которые можно будет сразу применить в своем бизнесе и очень скоро получить результат»

О платформе

Раздел «Пресс-Релизы» на B2Blogger.com — пресс-релизная платформа (релизоприёмник) для размещения корпоративных новостей и пресс-релизов с целью распространения их в интернете и придачи им максимальной видимости в Сети.

Платформа позволяет размещать пресс-релизы по принципу search engine visibility, когда материалы распространяются по новостным агрегаторам и доступны через поиск в течение получаса после размещения.

Размещение корпоративных пресс-релизов по принципу media visibility гарантирует распространение материала по каналам информационных агентств и перепечатку текста публикации ведущими онлайн СМИ.

B2Blogger.com не несет ответственности за содержание материалов, опубликованных партнерами пресс-релизной платформы.