16 August, 2012, Киев — PR agency NobletMedia CIS | 122
Пищевая промышленность
Агропром, С/х
Версия для печати | Отправить @mail | Метки
На порядку денному комісія України з Кодексу аліментаріус розглядала питання щодо реформування системи безпечності харчових продуктів та необхідності обговорення фахівцями проектів нормативно-правових актів. Крім того, на обговорення були представлені наступні проекти законів України:
-"Про новітні харчові продукти";
-"Про здійснення державного контролю безпечності харчових продуктів та кормів, здоров’я та благополуччя тварин";
-"Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру, які повинні одержувати оператори ринку харчових продуктів";
-«Про затвердження Положення про здійснення офіційного нагляду (контролю) за виконанням законодавства України про безпечність та якість харчових продуктів, кормів, здоров'я та благополуччя тварин» - проект постанови КМУ.
Окремим пунктом розглядався проект наказу МОЗ України "Про затвердження мікробіологічних критеріїв для встановлення показників безпечності харчових продуктів". В цьому проекті вперше запропоновано розділяти мікробіологічні показники на «Критерії безпечності харчових продуктів», які визначають прийнятність продуктів в обігу, та «Критерії гігієни процесу», що свідчать про прийнятне функціонування виробничого процесу.
Запропонований європейський підхід до оцінювання продукції регламентує вимоги для операторів ринку. З одного боку, встановлюються індикативні значення забруднення, які є вищими від діючих критеріїв. Це має позитивно вплинути на впровадження коригуючих дій для уникнення можливих мікробіологічних проблем, підтримки гігієни процесу та виключення випуску браку. З іншого боку, проект встановлює реальні та чіткі критерії до якості виготовленої продукції, яка потрапляє на полиці магазинів. Таким чином, використання таких вимог запобігатиме допуску в обіг продуктів харчування мікробіологічні показники яких дійсно небезпечні.
Запропонована реформа сприятиме гармонізації нормативно - правової бази України у сфері безпеки харчових продуктів з Європейським законодавством та нормами ВТО.
В засіданні взяли участь представники Асоціації Виробників мінеральних та питних вод України Бамбура Оксана, IDS Group Ukraine та Фіткевич Марина, ТОВ «Кока Кола Україна Лімітед».
Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали