Пресс-Релизы RSS

Відбувся Круглий стіл «Забезпечення якості життя недоношених дітей», присвячений першому Дню недоношеної дитини в Україні

1 December, 2011, КиевВавилон  | 192 Колличество просмотров
 

Версия для печати | Отправить @mail | Метки




Цьогоріч 17 листопада визнано всесвітнім Днем недоношеної дитини. У більшості країн Європи і світу цього дня відбуваються відповідні події на державному та суспільному рівнях. 23 листопада в Європарламенті (м. Брюссель) за ініціативи Європейського фонду по захисту новонароджених дітей (EFCNI) відбулося засідання за участю провідних профільних Асоціацій Європи на тему «Здоров'я новонароджених» та було підписано резолюцію-заклик до дій по покращенню здоров`я новонарождених дітей.

Україна теж долучилася до відзначення Дня недоношеної дитини - 22 листопада в «Українському домі» за ініціативи Міжнародної громадської організації «Жінка ІІІ тисячоліття» відбувся Круглий стіл на тему «Забезпечення якості життя недоношених дітей». У нашій країні проблема недоношених дітей дуже актуальна. У 2010 році в Україні передчасно народилося близько 27 000 немовлят, з яких 3 616 - з дуже низькою масою тіла (менш ніж 1500 г). Всі вони потребують дбайливого догляду та якісного лікування.

В роботі Круглого столу взяли участь уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко, президент МГО «Жінка ІІІ тисячоліття» Лідія Лісімова, заступник департаменту материнства та дитинства МОЗ України Альона Терещенко, д.м.н., професор, завідувач кафедрою неонатології НМАПО ім. П. Шупіка Єлизавета Шунько, д.м.н., професор, головний акушер-гінеколог МОЗ України В'ячеслав Камінський, д.м.н., професор, керівник відділення неонатології Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, президент Асоціації неонатологів України Тетяна Знаменська, д.м.н., професор, завідувач кафедрою педіатрії Вінницького національного медичного університету ім. М. Пирогова Ольга Яблонь, завідувач відділення інтенсивної терапії недоношених новонароджених ЛОКЛ (м. Львів) Ольга Децик, Олександр Коновалов, депутат Сумської обласної ради та інші провідні спеціалісти в галузях неонатології, педіатрії та гінекології, представники ЗМІ, а також відома телеведуча, мати трьох дітей Марічка Падалко.

Головною темою заходу стало здоров'я недоношених дітей - догляд за ними, хвороби, що їм загрожують, профілактика інфекцій (у тому числі РСВ-інфекції).

«Кожна десята дитини в світі народжується недоношеною. В Україні у 2010 році передчасно народилося близько 27 000 немовлят, ­- зазначила на початку Круглого столу президент МГО «Жінка ІІІ тисячоліття» Лідія Лісімова. - Коли чуєш ці цифри, то розумієш, що неможливо залишатись осторонь проблем недоношених дітей. Адже Міжнародна громадська організація «Жінка ІІІ тисячоліття», яку я очолюю, послідовно приділяє увагу питанням охорони здоров'я матері та дитини».

«До теми недоношених дітей я особисто не байдужий, оскільки мій син народився раніше строку, - зазначив уповноважений Президента з прав дитини Юрій Павленко. - Це було у 2001 році: літо, спека, сьомий пологовий будинок... Я не зі слів, а на власному досвіді знаю, як не просто виходити таку дитину. Без якісної медичної допомоги зробити це практично неможливо. Добре, що пріоритетом для України є захист материнства та дитинства. Національний проект "Нове життя - нова якість охорони материнства та дитинства" передбачає до 2013 року відкриття перинатальних центрів у всіх регіонах України. Наразі, це один із ключових напрямів діяльності держави».

«Щороку в Україні збільшується питома вага передчасно народжених дітей, - зазначила у своєму виступі Єлизавета Шунько. - Ці показники мають тенденцію до збільшення. Шляхами досягнення якості життя дітей з дуже малою масою тіла при народженні забезпечать конкретні дії, серед яких створення системи подальшого спостереження за станом здоров'я та розвитку недоношених дітей, системи медико-соціального супроводу недоношених дітей, впровадження ефективної стратегії профілактики захворювань у дітей, народжених з дуже малою масою тіла, системи профілактики та реабілітації перинатальної патології, асоційованої з дуже малою масою тіла при народженні - бронхо-легеневої дисплазії, уражень ЦНС».

На важливій складовій проблеми недоношених дітей наголосила заступник департаменту материнства, дитинства та санаторного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України Альона Терещенко: «Держава приділяє велику увагу забезпеченню якості життя новонароджених дітей. Це передбачено державною програмою «Репродуктивне здоров'я нації». Крім того, цього року Президентом України ініційована програма «Нове життя - нова якість охорони здоров'я материнства та дитинства», яка вже впроваджується в дію». На додаток Альона Терещенко підкреслила, що проблема недоношених дітей не є суто медичною, оскільки тут мають поєднуватися соціальна підтримка і супровід недоношених дітей.

На гострій та небезпечній проблемі, яка загрожує здоров'ю недоношених дітей та немовлят, наголосила професор Ольга Яблонь: «Недоношеність - чинник ризику важкого перебігу РСВ-інфекції (респіраторно-синцитіальний вірус). Статистика свідчить, що серед дітей, госпіталізованих у відділення інтенсивної терапії з бронхіолітом, 25-50% народилися недоношеними. У 40-60% недоношених дітей з пневмоніями виявлено РСВ-інфекцію. Серед дітей, госпіталізованих з РСВ-інфекцією, летальність недоношених дітей у 6 разів вища, ніж доношених. Отже, РСВ-інфекція - є загрозою здоров'ю та життю недоношених дітей».

Професор Ольга Яблонь також підняла актуальне питання імунізації недоношених дітей. В Європейських країнах існує позитивний багаторічний досвід такої імунізації, який має позитивний результат. Учасники Круглого столу виразили сподівання, що дискусія, яка відбулась під час заходу, буде мати продовження, згодом дасть реальні результати та прискорить процес імунізації від РСВ-інфекції в Україні.

Наприкінці Круглого столу було прийнято рішення підготувати звернення до Президента України на тему забезпечення та покращення якості життя недоношених дітей.

Після завершення офіційної частини Круглого столу його учасники взяли участь в акції «Стань голосом недоношеної дитини» й поставили свій підпис на підтримку недоношених дітей на спеціальному стенді.

Всі учасники заходу отримали символ Дня недоношеної дитини в Україні - символічні пінетки. У лікарів, які рятують життя маленьких пацієнтів, є повір'я: якщо дитина перебуває в операційній або реанімації, біля дверей цих приміщень залишають пінетки малюка, для того, щоб він обов'язково одужав, і, здоровий та щасливий одягнув свої пінетки. Ми прагнемо, щоб всі недоношені діти обов'язково, набиралися сил, росли повноцінними дітьми. Робили свій перший крок!

Ініціатор та організатор Круглого столу - МГО «Жінка ІІІ тисячоліття»

Інформаційний партнер - Медична газета «Здоров'я України»




 


Хотите разместить свой пресс-релиз на этом сайте? Узнать детали


Читайте также: Последние релизы:
  • Пресс-релизы на Питербургере
  • Пресс-релизы на Гривна.инфо


Фильтровать пресс-релизы


Левитас Александр


autor

«Партизанский маркетинг 2017»: открыт конкурс на организацию трансляции


«Мы собрали на одной сцене лучших экспертов по малобюджетному маркетингу и бизнесменов, уже внедривших инструменты партизанского маркетинга в своих компаниях, чтобы они поделились с участниками конференции самыми эффективными инструментами и самыми яркими „фишками“, которые можно будет сразу применить в своем бизнесе и очень скоро получить результат»

О платформе

Раздел «Пресс-Релизы» на B2Blogger.com — пресс-релизная платформа (релизоприёмник) для размещения корпоративных новостей и пресс-релизов с целью распространения их в интернете и придачи им максимальной видимости в Сети.

Платформа позволяет размещать пресс-релизы по принципу search engine visibility, когда материалы распространяются по новостным агрегаторам и доступны через поиск в течение получаса после размещения.

Размещение корпоративных пресс-релизов по принципу media visibility гарантирует распространение материала по каналам информационных агентств и перепечатку текста публикации ведущими онлайн СМИ.

B2Blogger.com не несет ответственности за содержание материалов, опубликованных партнерами пресс-релизной платформы.