2 June, 2010 - Релігійний світ |
Государство и Общество
Потребительские товары
Торговля
новини
політика
закон
Верховна
рада
Україна
Враховуючи те, що лише повна відмова від вживання алкогольних напоїв робить людину вільною від алкогольної залежності, прийняття закону про заборону алкогольних напоїв є цілком логічним і послідовним кроком влади. Хіба залежність від алкоголю не є жахливішою і масштабнішою від ігрової залежності?
У першому десятиріччі XXI століття алкоголь став причиною майже 1,8 мільйонів смертей на рік; це становить 3,2% від загального числа смертей по всьому світу. Запої частішають серед підлітків і молоді. В цілому шлях вживання алкогольних напоїв починається з погіршення рухових можливостей і роботи мозку та веде до потенційного зруйнування, яке може статися внаслідок травм, насильства, нещасного випадку, зруйнування сім'ї, цирозу печінки, раку, залежності і навіть слабоумства. Важливо підмітити, що алкоголь знижує нашу здатність тверезо мислити. А це є досить переконливий доказ того, що вживання алкогольних напоїв є суспільно-небезпечним.
Ще від початку 1970-х років поширилися дебати про користь вина й алкоголю для серцево-судинної системи. У пресі і наукових працях багато писали про проведені дослідження з цього питання. Була розгорнута ціла кампанія з метою переконати суспільство у корисності алкоголю. Але в останні роки подальші дослідження поставили під сумнів усю цю теорію. Як виявилось, компанії, зацікавлені в розвитку індустрії алкогольних напоїв, подавали і продовжують подавати неповну інформацію. Заява про користь алкоголю для серцево-судинної системи, популярна серед людей середнього віку, була успішно спростована останніми науковими відкриттями. Учені дійшли висновку, що користь приносить не помірне вживання алкоголю, а певний спосіб життя. І водночас було доведено, що лише одна порція алкоголю завдає шкоди головному мозку і може викликати алкогольну залежність.
Вічна мудрість гласить: "Не дивись на вино, як воно рум'яніє, як виблискує в келиху й рівненько ллється, – кінець його буде кусати, як гад, і вжалить, немов та гадюка, – пантруватимуть очі твої на чужі жінки, і серце твоє говоритиме дурощі... І ти будеш як той, хто лежить у середині моря, й як той, хто лежить на щогловім верху. І скажеш: побили мене, та мене не боліло, мене штурхали, я ж не почув, систематично, коли я прокинусь, шукатиму далі того ж..." (Святе Письмо, Притчі 23:31-35). Хто з нас не бачив, як люди в стані алкогольного сп'яніння опускаються до рівня тварин і виставляють себе на посміховище?
В Україні жертвами алкогольної залежності є мільйони наших співвітчизників. Саме тому прийняття закону про заборону алкогольних напоїв зупинить деградацію населення і значно підвищить рівень довіри виборців до влади. Досить безглуздих злочинів та скалічених життів!